Şömine Süsleme Önerileri

Şömine Süsleme Önerileri

Şömine Süsleme Önerileri hakkında sizlere bazı fikirler sunmak istiyoruz. Ayna şömine üstüne ayna koymak eski klasik bir ugulama olarak bilinmektedir. Sizde eskilerin izini aynen yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız kıvrımlı venedik ayna bulup etrafını kırmızıya boyadıktan sonra 1940 yıllarına ait bir ayna ile şömine süslemesi yapabilirsiniz.
Antik şömine aksesuarları modern ile mimarik bir yapı içerisinde antika objelerin buluştuğu günümüz dekorasyon stilleri içerisinde önde gelen fikirler arasında yer almaktadır. Yalın şömine uygulması üzerinde antika bir obje asılarak zıtlaştırılmış bir dekor önerisi yakalamış olur şömine süsleme içerisinde modernliği ve antikayı aynı anda sunabilirsiniz.
Şömine bulunan mekan doğa ve tabiatla iç içe bir durumda ise bu durumda kullanacağınz toprakaltı koleksiyonlar ön planda rol almalıdır. Bu objeler içerisinde mideyeler gibi farklı seçeneklere yer verebilirsiniz.

Şömine Süsleme Önerileri
Şömine Süsleme Önerileri

Beton, mermer yada taş zeminli şömineler içerisinde sıva duvarları ile ateş tuğlası kullanılmış şömine süslemesi için sade alternatiflere yer verilmelidir. Doğal renkeri sembolize eden aksesuarları şömine çevresine dizerek şömine süsleme işlemini en yalın bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
Romantizim ışıklarını canlandıran şömine modelleri için üst rafında konumlandıracağınız ürünler abartılmayacak şekilde loş ışıklı bir abajur, kare kalem çalışması tablo, beyaz renkli bir ayne ile etrafında doğal çiçekler ile huzurlu köşe şömine süslemesi ortaya çıkarabilirsiniz.
Evinizde özel daveti şömine karşısında vermek istiyorsanız buradaki şömine süsleme ipuçları biraz daha romantik seçenekler taşımalı ve bütün sadeliği ortaya çıkarmanız gereklidir. Bu durumda mum ışıkları ile şömineyi destekleyebili ve şömine etrafındaki gereksiz objeleri kaldırmalısınz ışık ışıl dekor ile şömine ateşi odanın büyüsünü misafirlerinize aksettirecektir.
Çarpıcı şömine süsleme önerileri içerisinde bulunmak gerekirse farklı konseptte bir çalışmaları değerlendirmek gereklidir.  Yüksek tavanlı mekanlarda kendi çizdiğiniz bir resimi alçıpan uygulaması ile duvara monte ettirip altındaki şömineyi belirgin bir hale getirebilirsiniz ya da beğendiğiniz bir heykeltraş bulup istediğiniz bir simgeyi ona tasarlatıp şömine süsleme uygulaması ile birleştirebilirsiniz.
Mevsimlere göre şömine dekorasyon örneklerini değerlendirip sürekli yenilemenizde fayda vardır. Yazın kullanacağınız şömine objeleri gayet doğal renkleri taşılamı, kışın ise daha bastın toprak tonlarını şömine üzerinde yoğunlaştırabilirsiniz. Bu sayede evin dinamik yapısını katkıda bulunup dekorasyonu her zaman yeni baştan yaratmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir