Şömine Nasıl Yakılır

Şömine yakmak nasıl olur bilmiyorsunuz. Şömine yakarken nelere dikkat etmelisiniz size bunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Evet şimdi ki konumuz “Şömine Nasıl Yakılır” okuyun ve takip edin…

Şöminemizi yakarken içerisinde bulunan ızgaranın altında bulunan bir boşluk vardır. Bu sayede yan tarafalardaki soğuk hava sistemlerinden içeri giren havanın belli bir kısmını şöminenin yanması için içeri girmesi sağlanmıştır. Dolayısıyla şöminemizi yakarken odunlarımızı bu bölge üzerinde toplamamızda fayda vardır. Şömineyi yakmadan önce ızgara üstüne buruşturulmuş bir gazete kağıdı koyabilirsiniz, üzerine kolay yanabilecek tahta parçaları çıra gibi bir şeylerde koyabilirsiniz. Şömine tutuşturmak ya da yakmak aslında çok zor bir işlem değildir. Biraz dikkatli ve özenli davranarak şömine yakmayı basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Şömine Nasıl Yakılır

Şömine Nasıl Yakılır

Onun üzerinede odunları rahat hava alabileceği yani oksijenin geçebileceği şekilde nefes alması için boşluk bırakılmalıdır. Odunları üçgen şekilde dizerseniz şömine yakımında zorluk çekmezsiniz, ancak yanyana ya da üst üste dizdiğiniz zaman oksijen dolaşımı az olacağı için yeterli verimi alamazsınız. Şömine tutuşturmak için kesinlikle uyuşturucu maddeler, kömür, benzin, alkol, mazot gibi yanıcı ve uçucu maddeleri kullanmayınız.

Şömine Odunları Dizme

Şömine Odunları Dizme

Şömine Nasıl Yakılır hakkında biraz olsun tecrübe sahibi olduğunuz dikkatli ve güvenli bir şekilde yakmayada özen göstermeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir